Mean Well GST25E05-P1J power supply - 5V 4A
Item number 55805 Brand Mean well Model GST25E05-P1J Share Write a review
Description
This AC / DC adapter can be connected directly to the powersocket with a European plug. The adapter generates 5VDC with a maximum current of 4A and an efficiency around 80%. In addition, the adapter contains protection against overload, overvoltage, overheating according to EU standards, making it a safe choice to power your project or product.
Properties
Brand information
Brand Mean well
ModelGST25E05-P1J
Connection data
Power 25 W
Input voltage 110 V - 330 V
Output voltage 5 V
Datasheet
Current 4 A
Mean well
Out of stock
Mean Well GST25E05-P1J power supply - 5V 4A € 19,40
Alternative products
Related products
Customer questions
Customer Reviews
Mean Well GST25E05-P1J power supply - 5V 4A Click a star to leave your review